למה זה כל כך קשה לעשות דיאטה

כמה פעמים אמרתן לעצמכן: "זהו, נגמר, ממחר אני מתחילה דיאטה". הבעיה שה"מחר" הזה לעולם לא מגיע או שהוא מגיע ואף פעם לא מחזיק מעמד.

ולמה בעצם זה קורה?

לפני שאתן סיבה, בואו נגדיר מה זה דיאטה בכלל. דיאטה זה "אורח חיים". ובטח תסכימו איתי שרובנו שואפות לאורח חיים מסוים שיאפשר לנו ליהנות מחיים בריאים ומאושרים, להגיע לצמיחה והתפתחות, לשפר את איכות החיים.

השאלה היא – האם זה עד כדי כך קשה? במיוחד, אם רובנו שואפות לכך?

התשובה היא לא. אז מה הבעיה?

אם נחזור קצת אחורה, קצת הרבה אחורה, לפני כמה מאות שנים, האנשים היו מסתפקים במעט אוכל שלא עבר שום עיבוד תעשייתי, סוכרים, שומנים מיותרים וקלוריות אין סופיות. אי אפשר להגיד שאורח החיים שלהם לא היה בריא ואיכותי. אנשים אלו אכלו אוכל בריא, הלכו הרבה יותר ברגל, היו הרבה יותר פעילים ואקטיביים ומן הסתם, ניהלו אורח חיים בריא יותר

ככל השתקדמנו הלאה, אם כל ההתפתחות, הטכנולוגיה והעולם המודרני, הכל הפך להיות מאוד מכני וזז, אנחנו מתאצלים לעשות תנועה מיותרת – צריכים קניות, לוחקים אוטו, יש מעליות, מכונות כביסה, מדיח כלים וכו'. אנחנו פחות פעילים, יושבים רוב הזמן, והדבר הגרוע ביותר זה המדפים במכולות ובסופר מרקטים שמלאים עם מאכלים לא בריאים, משמינים, ללא שום ערך בשביל הגוף.

כן, בין אם אנחנו רוצים זאת או לא, זה העולם המודרני שלנו.

ורובנו הורגלנו כבר לאורח חיים הזה!!!

כדי לרדת במשקל, כמובן צריך לשנות את אורח החיים. לא רק מבחינת האוכל, אלא גם מבחינות אחרות – למשל, לזוז קצת יותר, להיות יותר פעילים, לשמור יותר.

זה נשמע כאילו מאוד פשוט, אבל לא כל כך קל לשנות אורח חיים שרגילים אליו, לאורח חיים אחרים ומשונים. זה קודם כל לעשות איזשהו סויטצ' בראש. תמיד קל לנו לעשות דברים שאנחנו רגילים אליהם,  מאשר לשנות אותם במשהו שהוא חדש ופחות נוח.

אז מה הפיתרון בעצם? איך בכל מקרה אפשר לעשות דיאטה? לשות את אורח החיים?

קודם כל, חשוב שתבינו שכל שינוי מתחיל מההחלטה לעשות משהו. אבל לא מספיק רק להחליט, אלא לעמוד בהחלטה שקבלתן בנחישות ולבצע.

אני רוצה לתת לכן שתי דרכים לאחר כבר החלטתן שאתן רוצות לשנות את אורח החיים שלכן.

  1. לאכול  פחות ממה שהגוף שלכן דורש מבחינת הצריכה של הקלוריות – הכוונה למאזן שלילי, כאשר כמות הקלוריות שאתן מכניסות לגוף אינה עוברת את כמות הקלוריות שאתן מוציאות. זה לא אומר שאתן צריכות לאסור על עצמכן לאכול מאכלים מסוימים לגמרי אבל זה בהחלט להפחית בכמויות של אוכל הלא "טוב".

או מה שנקרא – תזונה נכונה

  1. ודבר שני והטוב ביותר, זה לשלב בין תזונה נכונה לבין פעילות גופנית – כל יום לשעות הליכה, להתחיל מחצי שעה ביום, להגביר לאט לאט קצב, מהירות, לשלב גם סגנון התעמלות יותר אינטנסיבי (כמובן אחרי התעייצות עם רופא).

וכל זה בשילוב עם אוכל בריא וטוב לגוף.

במאמר הבא אנחנו נדבר על תזונה נכונה ואיזה מאכלים צריך לאכול יותר לעומק.

כך, לאט לאט, תתחילו לעשות דיאטה – או לשנות את אורח החיים שלכן . מה שאתן צריכות לזכור, זה שכל דבר זה הרגל. גם מה שאתן כרגע אוכלות ועושות זה הרגל, בגלל זה, זה נקרא אורח חיים.

בשביל לשנות הרגל מסויום, אתן צריכות לחליף אותו במשהו אחר. (גם על הנושא של שינוי הרגלים נדבר באחד המאמרים יותר לעומק).

ברגע שתעשו כך, תראו שדיאטה זה בכלל לא קשה. זה אפילו פשוט ומהנה. 🙂

בשלב אתן כבר יכולות להתחיל לעשות פעילות גופנית – בדיוק בשבילכן, צילמתי 10 שיעורים – צעדים בסיסיים של כושר בכיף – שמגיעים ישירות למייל שלכן.

שימו שם ומייל בתיבת רישום שבאתר שלי בצד שמאל ותתחילו לקבל את השיעורים!תוכן זה פורסם תחת כללי. לשמור את הקישור.

תגובה אחת על למה זה כל כך קשה לעשות דיאטה

  1. אזהאר אומר:

    יפה, ומעודד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *