השפעה של המזון על הבריאות הרגשית, הפיזית ונפשית שלכם

אוכל זה הדבר החיוני על מנת שנוכל לקבל אנרגיה ולתפקד במהלך היום. אבל האתגר מתחיל כאשר אנחנו מכניסים לגוף שלנו את האוכל הלא נכון, כאשר במקום למלא את עצמנו באנרגיה ובדלק, אנחנו מתחילים לחוות רגשות של עייפות, תסכול, אולי גם רגשות אשם במקרים מסוימים, תחושה של כבדות ולחצים באזור הבטן ועוד. כמובן הכנסת אוכל מיותר ולא מזין מביא לצבירת רעלים, שומנים וגם לעלייה במשקל.

קודם כל חשוב להבין שתזונה נכונה ובריאה היא אחד הדברים החשובים ביותר בשביל הבריאות שלנו, במיוחד כאשר קיימים מאות סוגי מזון שמכילים שומנים רבים, ערך תזונתי נמוך ולא משביע, סוכרים ועוד. אנחנו רואים מאכלים אלו בכל פינה ופינה, בכל מכולת, בכל סופרמרקט ולפעמים קשה לנו להתעלם מהם.אז בואו נבין מה זה אוכל, למה אנחנו צריכים אוכל ובכלל איזה סוג של אוכל עלינו לדאוג להכניס לגוף שלנו על מנת לתרום לבריאות שלנו בכל המובנים.

קודם כל בואו נגדיר ונבין מהי בריאות – כאשר אני מדברת על בריאות אינני מדברת אך ורק על המצב הפיזי שלנו, כלומר היעדר מחלה אלא בריאות רגשית שלנו – שליטה ברגשות שלנו או כושר רגשי, בריאות נפשית שלנו, בריאות מחשבתית וחברתית. בריאות זאת אנרגיה, זה למעשה המצב האנרגטי שלנו ועלינו לדאוג לשמור על איזון ברמת האנרגיה שלנו מבחינה פיזית, רגשית, מחשבתית ועוד.

אז מה זה אוכל? למה אנחנו צריכים אותו?

האם האוטו יכול לנסוע ללא דלק? ברור שלא! ברגע שנגמר הדלק האוטו פשוט לא יזוז. אבל השאלה היא האם אוטו שעובד עם דלק יכול לנסוע על סולר? אולי הוא יוכל לנסוע אבל ללא ספק הדלק הלא נכון יגרום למערכות הפנימיות נזק רב וייתכן שהוא גם לא יוכל לנסוע. אולי זו השוואה קצת קיצונית להשוות את הגוף שלנו לאוטו אבל גם הגוף שלנו זקוק לדלק.

 הדבר הטבעי צריך להיות כך שמיד אחרי שאכלתם אוכל אתם אמורים להרגיש עודף של אנרגיה, פתאום יש יותר כוחות, יותר מוטיבציה. זה למעשה מה שקורה כאשר אנחנו מכניסים את האוכל הנכון לגוף – ממש כמו שממלאים את המיכל הריק בדלק ופתאום הוא נוסע בשיא הכוח שלו. אבל מה קורה לרוב האנשים? במקום להתמלא בכוחות ובמרץ, אחרי שאוכלים ארוחה הם פשוט נשכבים על המיטה או נשארים דבוקים על הכיסא, עייפות משתלטת עליהם והם לא מסוגלים לעשות כלום. דבר זה הוא נוגד לכל התהליכים הטבעיים!

ומה הסיבה שזה קורה? מספר סיבות:

עודף אוכל – אוכלים יותר אוכל ממה שהגוף מסוגל להכניס באותו הזמן

אוכלים את האוכל הלא נכון – אנרגיה שלא מזינה את הגוף  בכל הויטמנים והמינרלים שהוא זקוק לו – מכניסים אוכל מתועש, סוכרים, כמויות גדולות של אוכל ועוד

ודבר אולי החשוב מכולם – צירופי מזון לא תקינים.

 אני רוצה לשאול אתכם שאלה – מהו הגוף שלכם עבורכם? אם הייתי מבקשת מכן להגדיר את הגוף שלכם במילה אחת כיצד הייתם מגדירים אותו? האם הוא המכונה שמפעילה אתכם? האם זה כמו פח זבל – לא משנה מה נכנס בפנים העיקר לא להיות רעבים, האם הוא דבר קדוש – בית מקדש? מהו? אם תשאלו אותי אני מסתכלת על הגוף שלי כדבר קדוש, דבר שמייצג אותי מבחינה חיצונית, כי זה למעשה מה שאנשים רואים לפני שהם מכירים את הפנימיות שלי.ואם הגוף שלי הוא דבר קדוש אני אטפל בו, אני אדאג לכך שהוא תמיד יהיה בצורה הטובה ביותר שהוא יכול להיות, לא רק מבחוץ אלא גם מבפנים – כלומר לא רק אתלבש יפה, אתרחץ, אתאפר ו אלא גם אדאג למה שאני מכניסה לגוף, איך אני מטפחת את כל חלקי הגוף הפנימיים.

אם תסכלו על העולם שלנו, הוא בנוי בצורה של בומרנג מכל הבחינות – מה שתתנו זה מה שתקבלו. לא סתם אנשים חולים, מרגישים עייפים, מדוכאים או חווים רגשות שליליים. זה הסימן של הגוף שמהשו צריך להשתנות. הוא מחפש ריפוי, הוא מחפש דרך לצאת מהמחלה עלי-ידי שינוי כלשהו. אם תדעו להשקיע בגוף שלכם גם מבחוץ וגם מבפנים, קודם כל מבפנים, תזכו בבריאות טובה, באנרגיה נכונה, בשמחת חיים ועוד. סוג האוכל שאנחנו מכניסים לגוף משפיע על האנרגיה הפיזית שלנו כמו שזה מפפיע על המצב הרגשי שלנו.

במאמר הבא נדבר על 6 סיבות למה אנשים כל כך אוהבים לאכול. כולנו אוהבים לאכול. רק השאהלה הגדולה היא – מה אוכלים. ביתניים תקפידו לאכול אוכל בריא ומזין, אוכל שממלא אתכם באנרגיה חיונית, ברגשות של קלילות, רענון, שמחה ואופטימית.

אם אהבתם מאמר זה מוזמנים לעשות לייק, להגיב ואף לשתף לחברים.

דיאנה בן צבי

כושר בכיף

http://www.DianaFunFitness.com

https://www.facebook.com/DianaFunFitness

לקבלת  קורס "צעדים בסיסיים של כושר בכיף – 10 שיעורים בוידאו – צעדי  בסיס של סלסה וצ'ה צ'ה, כנסו לאתר עכשיו,תרשמו שם ומייל בתיבת הרישום שמופיעה בצד שמאל של האתר וכבר למחרת תתחילו לקבל את השיעורים

מאמר זה פורסם תחת גוף ונפש, דיאטה ותזונה ותויג , , , , , , , , , , , , , , , , , , . לשמור את הקישור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *