השפעה של המזון על הבריאות הרגשית, הפיזית ונפשית שלכם

אוכל זה הדבר החיוני על מנת שנוכל לקבל אנרגיה ולתפקד במהלך היום. אבל האתגר מתחיל כאשר אנחנו מכניסים לגוף שלנו את האוכל הלא נכון, כאשר במקום למלא את עצמנו באנרגיה ובדלק, אנחנו מתחילים לחוות רגשות של עייפות, תסכול, אולי גם רגשות אשם במקרים מסוימים, תחושה של כבדות ולחצים באזור הבטן ועוד. כמובן הכנסת אוכל מיותר ולא מזין מביא לצבירת רעלים, שומנים וגם לעלייה במשקל.

קודם כל חשוב להבין שתזונה נכונה ובריאה היא אחד הדברים החשובים ביותר בשביל הבריאות שלנו, במיוחד כאשר קיימים מאות סוגי מזון שמכילים שומנים רבים, ערך תזונתי נמוך ולא משביע, סוכרים ועוד. אנחנו רואים מאכלים אלו בכל פינה ופינה, בכל מכולת, בכל סופרמרקט ולפעמים קשה לנו להתעלם מהם. אז בואו נבין מה זה אוכל, למה אנחנו צריכים אוכל ובכלל איזה סוג של אוכל עלינו לדאוג להכניס לגוף שלנו על מנת לתרום לבריאות שלנו בכל המובנים.

ודם כל בואו נגדיר ונבין מהי בריאות – כאשר אני מדברת על בריאות אינני מדברת אך ורק על המצב הפיזי שלנו, כלומר היעדר מחלה אלא בריאות רגשית שלנו – שליטה ברגשות שלנו או כושר רגשי, בריאות נפשית שלנו, בריאות מחשבתית וחברתית. בריאות זאת אנרגיה, זה למעשה המצב האנרגטי שלנו ועלינו לדאוג לשמור על איזון ברמת האנרגיה שלנו מבחינה פיזית, רגשית, מחשבתית ועוד.

אז מה זה אוכל? למה אנחנו צריכים אותו?

האם האוטו יכול לנסוע ללא דלק? ברור שלא! ברגע שנגמר הדלק האוטו פשוט לא יזוז. אבל השאלה היא האם אוטו שעובד עם דלק יכול לנסוע על סולר? אולי הוא יוכל לנסוע אבל ללא ספק הדלק הלא נכון יגרום למערכות הפנימיות נזק רב וייתכן שהוא גם לא יוכל לנסוע. אולי זו השוואה קצת קיצונית להשוות את הגוף שלנו לאוטו אבל גם הגוף שלנו זקוק לדלק.

 הדבר הטבעי צריך להיות כך שמיד אחרי שאכלתם אוכל אתם אמורים להרגיש עודף של אנרגיה, פתאום יש יותר כוחות, יותר מוטיבציה. זה למעשה מה שקורה כאשר אנחנו מכניסים את האוכל הנכון לגוף – ממש כמו שממלאים את המיכל הריק בדלק ופתאום הוא נוסע בשיא הכוח שלו. אבל מה קורה לרוב האנשים? במקום להתמלא בכוחות ובמרץ, אחרי שאוכלים ארוחה הם פשוט נשכבים על המיטה או נשארים דבוקים על הכיסא, עייפות משתלטת עליהם והם לא מסוגלים לעשות כלום. דבר זה הוא נוגד לכל התהליכים הטבעיים!

ומה הסיבה שזה קורה? מספר סיבות:

  1. 1.      עודף אוכל – אוכלים יותר אוכל ממה שהגוף מסוגל להכניס באותו הזמן
  2. 2.      אוכלים את האוכל הלא נכון – אנרגיה שלא מזינה את הגוף  בכל הויטמנים והמינרלים שהוא זקוק לו – מכניסים אוכל מתועש, סוכרים, כמויות גדולות של אוכל ועוד
  3. 3.      ודבר אולי החשוב מכולם – צירופי מזון לא תקינים.

 אני רוצה לשאול אתכם שאלה – מהו הגוף שלכם עבורכם? אם הייתי מבקשת מכן להגדיר את הגוף שלכם במילה אחת כיצד הייתם מגדירים אותו? האם הוא המכונה שמפעילה אתכם? האם זה כמו פח זבל – לא משנה מה נכנס בפנים העיקר לא להיות רעבים, האם הוא דבר קדוש – בית מקדש? מהו? אם תשאלו אותי אני מסתכלת על הגוף שלי כדבר קדוש, דבר שמייצג אותי מבחינה חיצונית, כי זה למעשה מה שאנשים רואים לפני שהם מכירים את הפנימיות שלי.ואם הגוף שלי הוא דבר קדוש אני אטפל בו, אני אדאג לכך שהוא תמיד יהיה בצורה הטובה ביותר שהוא יכול להיות, לא רק מבחוץ אלא גם מבפנים – כלומר לא רק אתלבש יפה, אתרחץ, אתאפר ו אלא גם אדאג למה שאני מכניסה לגוף, איך אני מטפחת את כל חלקי הגוף הפנימיים.

אם תסכלו על העולם שלנו, הוא בנוי בצורה של בומרנג מכל הבחינות – מה שתתנו זה מה שתקבלו. לא סתם אנשים חולים, מרגישים עייפים, מדוכאים או חווים רגשות שליליים. זה הסימן של הגוף שמהשו צריך להשתנות. הוא מחפש ריפוי, הוא מחפש דרך לצאת מהמחלה עלי-ידי שינוי כלשהו. אם תדעו להשקיע בגוף שלכם גם מבחוץ וגם מבפנים, קודם כל מבפנים, תזכו בבריאות טובה, באנרגיה נכונה, בשמחת חיים ועוד.

אני רוצה לתת לכם 6 סיבות למה אנשים כל כך אוהבים לאכול – ומי לא אוהב לאכול? כולנו, גם אני. אבל השאלה מה אנחנו אוכלים.

1 כשאר אנחנו אוכלים מאכלים בריאים הם מקפיצים לנו את רמת האנרגיה , מה שאנחנו מרגישים בפנים, עוזרים לנו לשמור על שמחת חיים, לראות את הצד החיובי שבדבר, להתמקד בדברים החיוביים. מעבר לכך מאכלים בריאים ומזינים משפרים את המצב הפיזי של הגוף, את התפקוד של הגוף, בין אם אתם עושים כושר או שאתם בעבודה או שאתם פשוט נמצאים יחד עם המשפחה. אם תבחרו מאכלים לא בריאים ולא מזינים להיפך תרגישו מצב רוח לא טוב, אנרגיה נמוכה, מבצב פיזי נמוך וירוד וגם יכולת לתפקד מבחינה פיזית תהיה הרבה יותר נמוכה.

2 אנחנו אוכלים כדי לצמוח ולהתפתח. מאז שאנחנו נולדים זהו אחד הצרכים הפיזיאולוגיים שלנו להרגיש רעב ולאכול. תינוק ניזון כל 2.5 – 3 שעות מאז שהוא נולד וככל שאנחנו גדלים אנחנו מתאימים את המזונות ואת כמות המזון לפי הצרכים הפיזיאולוגיים של הגוף שלנו בהתאם לצמיחה ולהתפתחות. מזון זה דבר חיוני וחשוב על מנת לגדול. בלי מזון לא נוכל להתקיים ולתפקד אבל כאשר אנחנו מכניסים את המזון הנכון והמזין לגוף אנחנו גם מסייעים לגוף שלנו לפתח  ולשמור על תפקוד כל הפונקציות הפיזיות בצורה הטובה ביותר

3 לנקות ולטהר את עצמנו  – על מנת שהגוף שלנו יתפקד, על מנת שכל החלקים הפנימיים וחיצוניים של הגוף יעשו את העבודה הטוב ביותר שנדרשת מהם, עלינו לנקות ולטהר את הגוף שלנו, על מנת קודם כל להתחיל כל יום עם תחושה של אנרגיה וחיוניות. כמו כן אנחנו רוצים לאכול מאכלים שמנקים על מנת לשמור על המראה החיצוני התקין – כדי שלא תהיה פריחה, כדי שהעור שלנו ייראה כמו שצריך, כדי שלא יהיו שומנים מיותרים בחלקים מסוימים בגוף ועוד

4 למנוע מחלות ולהילחם בהם – על מנת להתמודד עם מחלות למיניהם עלינו להכניס לגוף שלנו מאכלים מזינים ותורמים לגוף שמחזקים את המערכת החיסונית, שממלאים אותנו באנרגיה נכונה, שמכילים את כל אבות המזון, את הויטמנים ואת המינרלים שהגוף שלנו לא יכול לתפקד בלעדיהם.

5 להזין את היופי החיצוני – מעבר לכך שמזון הוא המקור החיוני לתפקוד תקין של הגוף והוא גם מייצר את הבסיס הפנימי הטוב לשמור עלינו מפני מחלות, מאכלים נכונים גם כן תורמים להופעה החיצונית שלנו. למה הכוונה? כאשר אנחנו אוכלים מאכלים שהם לא נכונים עבור הגוף שלנו אנחנו נראים עיייפים, כתפיים שמוטות, שפת הגוף שלנו משתנה, צבע הפנים מתשנה, השיער שלנו נראה חלש ויכול אפילו לנושר, הציפורניים שלנו נשברות ולא מספיק חזות. מאכלים בריאים מוסיפים עור לפנים, מרקם לשיער, וכל ההופעה היצונית שלנו היא אחרת לחלוטין, אנחנו נראים יותר אנרגויים, רעננים, שמחים וחיוניים.

6 לצאת בחברה ולהינות – אוכל מאפשר לנו להיפגש במפגשים חברתיים למיניהם, להכיר אנשים חדשים, ליצור חברויות, לחגוג, לאהוב. אנחנו אוכלים כי זה נותן לנו תחושה של סיפוק, של הנאה. יחד עם זאת אוכל לפעמים גם מהווה מקלט עבור הרבה אנשים להמודד עם רגשות שליליים ומצבים רגשיים לא רצוים ודברים אלו עלינו להיזהר ולהיות עם יד על הדופק. אוכל בסופו של דבר זה הנאה ועלינו לאכול אוכל רק כשאנחנו רעבים. כאשר אוכלים על מנת להיפתר מכאב מסוים, על מנת לצאת ממצב רגשי כלשהו שהוא בדרך כלל שלילי, זה כבר הופך להיות הרגל רע. 

במאמר הבא נדבר על המרכיב השלישי והחיוני עבור הבריאות שלנו והוא – פעילות גופנית וחשיבותה לבריאות שלנו. אם עד כה אהבתם את המאמר מוזמנים לעשות לייק, להגיב או לשתף J

דיאנה

כושר בכיף

מאמר זה פורסם תחת דיאטה ותזונה ותויג , , , , , , , , , , , , , , , , , , . לשמור את הקישור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *