5 עקרונות חיוניים על מנת להיות בריאים

תחום הבריאות הפך להיות אחד הנושאים החשובים והמדוברים בעידן המודרני. האמת הוא תמיד היה אבל לאחר כל ההתפתחות הטכנולוגית והתעשייתית נושא זה הפך להיות פי כמה וכמה יותר רלוונטי. במאמר זה אני רוצה לדבר על 4 עקרונות שהם חיוניים וסופר קריטיים על מנת להיות בריאים וייתכן שחלק מהדברים יישמעו אחרת ושונים לעומת האחרים שמדברים בנושא זה.

מאמר זה הוא סה"כ מאמר מבוא. יהיו מאמרי המשך שבכל אחד מהן אתייחס לעיקרון אחד או שניים מתוך ארבעה עליהם נדבר כאן.

לרוב אנשים מדברים על מה צריך לעשות כדי להיות בריא ולהרגיש טוב ונקודה זו זה מתחלקת לשני חלקים – דברים שהם בשליטנו ודברים שהם יכולים להיות בשליטתנו אבל דורשים פעולה מסויימת מצידנו כדי שזה אכן יקרה כך.

הדבר שהינו בשליטתנו זה המחשבות שלנו ובמה אנחנו ממקדים כל מחשבה ומחשבה שלנו. אלו מחשבות שהתודעה שלנו מייצרת בכל רגע נתון והכל תלוי בנו, במיקוד שלנו, בסיפור הפנימי שאנחנו יוצרים. לרוב אנשים לא בריאים כי הם מתמקדים בדברים שסותרים את העיקרון של הבריאות.

בואו נסתכל על הטבע: בטבע שלנו נולדנו בריאים, שמחים, מאושרים. רוב האנשים לא בריאים כי הם חושבים מחשבות לא בריאות, משתמשים במילים שהן רק מביאות למחלות והדבר החשוב והקריטי ביותר – המיקוד הוא במחלה וחוסר בריאות במקום בבריאות. רוב האנשים מדברים על מחלות, מפחדים להידבק ממחלות, מכניסים מחשהות שליליות וכמובן גם חווים רגשות בהתאם.

בעולם המודרני שלנו שכל האוכל מתועש, האוויר מלוכלך, בכל מקום מדברים על מחלות, מתמקדים במחלות, לא פלא שיש כל כך הרבה מחלות, וירוסים , עייפות יתר, דיכאון, סכרת, לחץ דם גבוה ולאן פונים? לתרופות במקום לתת לגוף ולאפשר לו לרפא את עצמו. אנחנו לא יכולים סתם כך להידבק מוירוסים וחיידקים – זה קורה בגלל כמה סיבות :

–          מחשבות ממוקדות בכיון המחלה, בפחד מלהידבק. מספיק שחולפת מחשבה אחת – הסיכוים הם גבוהים פי כמה וכמה לחלות באותה המחלה. מיקוד במחשבה הופכת למציאות ומובילה אותנו למה שהתמקדנו בו

–          מצב רגשי לא תקין – עצבנות יתר, דיכאון, כעס, כושר רגשי נמוך

–          נשימה לא נכונה

–          חוסר מנוחה ומאמץ יתר של הגוף

–          תזונה לא מאוזנת שהיא מורכבת מחומרים רעילים, רמת חומציות גבוהה

אז העיקרון הראשון והחשוב ביותר שממנו הכל מתחיל – זה המחשבות שלנו. מחשבות אלו הן בשליטנו. הן חלק מהעולם הפנימי שלנו. אנחנו יכולים לשלוט במשבות שלנו בכל רגע נתון, למקד אותן בבריאות, בדברים חיוביים, ביכולת ריפוי פנימי של כל מחלה, לשלוט בשפה שלנו שאנחנו משתמשים בה כתוצאה מהמחשבות שלנו.

רובנו מכירים את כוח המחשבה – שאנחנו יכולים ליצור את מה שאנחנו חושבים עליו, ממקדים את המחשבה, מאמינים בכך במודע או לא במודע ולמעשה זה מה שמגיע אלינו.

שימו לב למחשבות שלכם, תמיד תחשבו על כך שיש בריאות מסביבכם. זה לא אומר שצריך להכחיש שאין מחלות בעולם הזה. זה לא הכוונה. הכוונה היא שברגע שאנחנו מתמקדים במחלה אנחנו יוצרים אותה בגוף שלנו. המיקוד צריך להיות בבריאות, בטבע של האדם – אדם בריא, ביכולת הריפוי הפנימי של הגוף שלנו להיפטר מכל מחלה ואתגר בריאותי.

אז המחשבות ושליטה במחשבות שלנו, הכוונת המיקוד זהו הדבר הראשון והחשוב ביותר ודבר זה נמצא בשליטנו. ישנם עוד 4 עקרונות שעליהם נדבר בהרחבה במאמרים הבאים:

  1. אכילה ושתייה
  2. פעילות וכושר – תנועה
  3. נשימה
  4. שינה

עקרונות אלו הם חלק אינטגרלי מהחיים שלנו, איננו יכולים להתקיים ללא עקרונות אלו אבל ההחוכמה היא לדעת מהי הדרך הנכונה להתנהג בכל אחד ואחד מאיהם ולשלב אותם בתוך החיים שלנו. .

בינתיים מוזמנים לפרגן, לכתוב תגובה או לשתף.

דיאנה

כושר בכיף

לקבלת קורס "צעדים בסיסיים של כושר בכיף – 10 שיעורים בוידאו – צעדי בסיס של סלסה וצ'ה צ'ה,
כנסו לאתר עכשיו,
תרשמו שם ומייל בתיבת הרישום שמופיעה בצד שמאל של האתר
וכבר למחרת תתחילו לקבל את השיעורים

מאמר זה פורסם תחת גוף ונפש ותויג , , , , , , , , , , , , , , , , , , . לשמור את הקישור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *